Skip to content

Historia

Prokon International™ Spółka z o.o. swój rodowód wywodzi od powstałej w 1982 roku firmy projektowej i konsultingowej PROKON Spółka z o.o., która była pierwszą prywatną firmą o takim profilu na Pomorzu Zachodnim.

PROKON bardzo aktywnie wspierał dynamiczny rozwój gospodarczy na Pomorzu Zachodnim po uzyskaniu pełnej niepodległości Polski po 1989 roku. Dział projektowy PROKON Spółka z o.o. był autorem kilkudziesięciu projektów jednostek pływających i obiektów budownictwa ogólnego. PROKON już nie istnieje, ale dziedziczymy po tej firmie charakterystyczne logo z żaglem symbolizującym silne więzy z gospodarką morską. 

1994-1999

Pierwszym Prezesem Prokon International™ był Franciszek Makarewicz, również pierwszy Prezes i założyciel spółki PROKON.

Nasza spółka została założona przez Franciszka Makarewicza w 1994 roku celem oferowania usług konsultingowych na rzecz firm zagranicznych, głównie skandynawskich. W 1995 roku mniejszościowy pakiet udziałów objęła norweska firma S. Andersen & Co. S/A z Oslo. W latach 1995-1999 spółka Prokon International™ świadczyła usługi konsultingowe na rzecz kilku podmiotów norweskich, jak też dla dużych firm z regionu Pomorza zachodniego: PORTA HOLDING SA, POMORSKI BANK KREDYTOWY – grupa Pekao SA.


Następne lata

Przez wiele lat Prokon International™ prowadził w kamienicy przy Alei Niepodległości Konsulat Honorowy Królestwa Danii w Szczecinie.

W kolejnych latach główny profil działalności firmy skupiał się na obsłudze finansowej i księgowej firm z regionu Pomorza Zachodniego, tworzeniem biznes planów, pozyskiwaniem finansowania z banków komercyjnych i dotacji unijnych oraz wdrażaniem systemów informatycznych. Ponad 150 klientów biznesowych skorzystało z naszych usług konsultingowych. 

 

Obecne czasy

W 2014 roku firma powróciła do pierwotnego profilu działalności.

Obszarem naszej specjalizacji jest konsulting w branży okrętowej, projektowanie jednostek pływających oraz usług inżynieryjnych i technicznych.